Šungit 3-5 cm 200g

Neohodnoceno
Značka: Lahodnosti
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Dočasně nedostupné
Možnosti doručení
147 Kč
Šungit 3-5 cm 200g
Neohodnoceno
Značka: Lahodnosti
41679 sungit 3 5 cm 200g
Bez přidaných cukrů Bio Bez lepku

Šungit - prastará polyminerální uhlíková hornina s širokým využitím.

Stáří šungitu se odhaduje na 2 miliardy let. Naleziště šungitu se nachází v Karélii, v severozápadním Rusku, jméno obce Šuňga, odtud název šungit.

Šungit obsahuje mj. negrafitizovaný, nekrystalický uhlík v neobvyklé formě, tzv. fullerenů - nová, v pořadí čtvrtá forma existence uhlíku. Používá se k úpravě vody.

Příprava šungitové vody: šungit před prvním použitím důkladně omyjte pod tekoucí vodou. Poté cca 100g šungitu přidejte do 2 l vody a nechte 24 hodin působit než začnete vodu používat.

Čištění šungitu: Je důležité, abyste svůj šungit pravidelně čistili, aby si zachoval svoje vlastnosti. Čistěte pod proudem tekoucí vody, nebo ho nechejte ponořený ve vodě (nejlépe v destilované, která je "hladová" a neobsahuje žádné příměsi). Dejte uschnout na světlo, nejlépe na sluníčko.

Jak dlouho udrží šungit své vlastnosti? Šungitová drť vám vydrží 3-6 měsíců, potom je nutno ji vyměnit za novou.

Použití šungitu ve studni: Šungitovou drť propláchněte a nasypete do studny, změnu v chuti vody pocítíte již druhý den. Drť ve studni funguje zhruba 2-3 roky, poté nasypete novou drť. Pro běžné studny je množství max.5 cm vrstva na dně studny - tj.asi 50 kg.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní
Hmotnost: 0.2 kg
Bez lepku: Ano
Bez přidaných cukrů: Ano
Bio: Ano
Veganské: Ano
Vegetarianské: Ano
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: