Povlečení dětské – motiv Tierra Verde tealová, 1 ks

Neohodnoceno
Značka: TIERRA VERDE
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Na dotaz
Možnosti doručení
750 Kč
Povlečení dětské – motiv Tierra Verde tealová, 1 ks
Neohodnoceno
Značka: TIERRA VERDE

Dětské povlečení z kvalitního hustě tkaného saténu s motivem Tierra Verde.

Malé děti tráví spánkem více než třetinu dne (tedy, jen některé :-)). Dopřejme jim odpočinek v hebounkém ložním prádle bez chemie.

Povlečení je s perleťovými knoflíky a s tzv. hotelovým uzávěrem (krytá kapsa). 100% certifikovaná biobavlna, hustota látky 300 TC (počet nití na 2,5 cm2).

Rozměr: 135x100cm + 60x40cm

 

PROČ BIOBAVLNA?

Biobavlna je pěstována na ekofarmách, které se zaměřují na pěstování potravin a bavlny podle jasně stanovených pravidel, a to od semene až po konečné zpracování látky včetně šití. Při pěstování a výrobě je zakázáno použití toxických chemických látek, které způsobují otravy u zemědělských dělníků a poškozování životního prostředí, včetně geneticky modifikovaných organismů. Oblečení z biobavlny nezpůsobuje alergie při nošení. Biobavlna na rozdíl od syntetických materiálů (polyester, fleece) při praní neuvolňuje plastová mikrovlákna, která nedokážou zadržet čističky vod, a proto končí v řekách a mořích. Tyto plastové mikročástice kontaminují vodu i půdu, škodí zvířatům a končí i na našich talířích.

Pěstování a výroba biobavlny, ze které je vyrobeno toto povlečení, podléhá certifikaci a standardům mezinárodní organizace GOTS. Tyto normy definují metody pěstování bavlny, přes sklizeň až po výrobu látek a textilních výrobků včetně barev, nití a knoflíků a všech souvisejících procesů s přihlédnutím na sociální podmínky dělníků.

 

VÝHODY BIOBAVLNY

  • Odpadá nutnost aplikace toxických chemických látek, které způsobují otravy u zemědělských dělníků a poškozování životního prostředí.
  • Oblečení z biobavlny nezpůsobuje alergie při nošení.
  • Běžné metody pěstování bavlny se stávají díky rostoucím cenám chemických látek nákladné.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: